09 Apolena 10 Mojmír 11 Božena 12 Slavěna Únor
13
14 Valentýn 15 Jiřina 16 Ljuba 17 Miloslava
 

13. února má svátek

hledat v kalendáři hledat jiné jméno

Věnceslav

O jméně Věnceslav

Osobním číslem jeho jména je 4 = Organizační talent, zodpovědnost. Věnceslav je také jako Slavěna slovanského původu a mají spolu mnoho společného. Jeho největší klad a pomoc v životě je jeho síla. Je dobrým velitelem, má organizační schopnosti a bývá výborný vojevůdce. Věnceslav se rozvinul ze jména Václav. Bývají to zvídavé a učenlivé děti, mladíci s krásným a charismatickým vzezřením a muži s trošku ostřejšími rysy, ale velmi pohlední. Sílu využívá ke všemu, co pokládá za správné. Je charakterní bytost ale i občas výbušný, cholerický. Je spravedlivým otcem a povětšinou zůstává v původním manželství. Je silný psychicky i fyzicky, ale své síly nezneužívá. Má mnoho přátel a je oblíbený pro svou přátelskou povahu a smysl pro legraci.
Nověká slovanská obměna latinizované podoby jména Václav (Venceslaus), tj. "více silný". Na základě zvukové podoby (věnec slávy) se Věnceslav někdy spojuje se jménem Štěpán (z řeckého Stephanos), tj. "věnec, ověnčený".
Pranostika dne:
  • Když na Věnceslava mráz ostro drží, to dlouho již nepodrží.
 
 

Věnceslav domácky? Třeba Věnek ... Věnceslav německy? No přece Wenzeslaus, Wenzel ...

sms

SMS přání pro Věnceslava

Pošlete Věnceslavovi hezké SMS přání k svátku ...

 
 

Karta týdne

Energetické pole společnosti. Energie plyne neustále kolem nás, je všude. Je to naše životní míza. Mají ji úplně všechny osůbky, zvířata, hmyz, ptáci, rostliny apod. Energii nabíjíme svým chováním a tím samým ona nabíjí nás. Proto se stává, že se přes den cítíte nedobře nebo příliš vysílení. Je to o tom, že dostáváte životní mízu ze svého okolí. Pokud je okolí „zničeno“, je i Vaše míza slabá a vyčerpaná. Můžete vyzkoušet, jaké to je, když své okolí začnete chránit: vodu, vzduch, Zemi jako takovou. Tato ochrana energie vzniká od jednotlivců a není možné si říkat: „já za to nemohu“. Jelikož jsme součástí života, jsme i kořínky naší země a je na nás jednotlivě, jak se k Zemi chováme. Máme dar pokusit se svůj život upravit jako jednotlivci a pak tedy z toho vyplyne společná síla pro změny k lepšímu. Je čas k vyzkoušení této síly.

Vaše Jana Naděžda - www.svobodnacesta.cz
 

Věnceslav na Facebooku

Sledujte Kdo má svátek na Facebooku a budete vědět, kdo z přátel má svátek

 

Pošlete Věnceslavovi přání k svátku e-mailem :)

  
 
loading