08 Milada 09 Apolena 10 Mojmír 11 Božena Únor
12
13 Věnceslav 14 Valentýn 15 Jiřina 16 Ljuba
 

12. února má svátek

hledat v kalendáři hledat jiné jméno

Slavěna

O jméně Slavěna

Osobním číslem tohoto jména je 2 = Citlivost, laskavost, jemnost. Je to jméno slovanského původu, kdy přímo v tomto jméně se vyznačuje charakteristika Slovanských dívek, které mají v tváři jemnost, krásu a jiskření. Slavěna je jméno slávy, tudíž poctivosti, umění života, laskavosti a krásy. Proto je to jméno oslavování. Ženy nesoucí toto jméno jsou bystré, věrné, ale nepokoušejte jejich trpělivost, dokážou být velmi tvrdé pokud je jim ubližováno. Nebojí se hrbolatých životních cest. Jejích sláva a síla jim předurčují dobrý život. Dívka nesoucí toto jméno si velmi dobře vybírá vhodného partnera. V dětství jsou to dívenky, které mají mnoho nabídek k přátelství, jsou usměvavé, hravé a silné. Slavěny jsou silných kostí a dobře rostlé. tedy bývají děvčata "krev a mlíko". Pro přátelé jsou ochotny udělat mnoho a nepotřebují, aby jim to bylo navráceno. Jsou nezištně loajální k lidem, kteří projeví dobrý charakter.
České jméno slovanského původu, snad ženská obdoba k básnickému mužskému jménu Sláv, znamená buď Slovanka, nebo (jako přídavné jméno od slovesa slaviti) "(ta, která je) slavena" (staročesky bylo Slavena).
Pranostika dne:
  • Jestli únor na Slavěnu honí mraky, staví březen sněhuláky
 
 

Slavěna domácky? Třeba Věna ... Slavěna polsky? No přece Sławka, Sława ...

sms

SMS přání pro Slavěnu

Pošlete Slavěně hezké SMS přání k svátku ...

 
 

Karta týdne

Energetické pole společnosti. Energie plyne neustále kolem nás, je všude. Je to naše životní míza. Mají ji úplně všechny osůbky, zvířata, hmyz, ptáci, rostliny apod. Energii nabíjíme svým chováním a tím samým ona nabíjí nás. Proto se stává, že se přes den cítíte nedobře nebo příliš vysílení. Je to o tom, že dostáváte životní mízu ze svého okolí. Pokud je okolí „zničeno“, je i Vaše míza slabá a vyčerpaná. Můžete vyzkoušet, jaké to je, když své okolí začnete chránit: vodu, vzduch, Zemi jako takovou. Tato ochrana energie vzniká od jednotlivců a není možné si říkat: „já za to nemohu“. Jelikož jsme součástí života, jsme i kořínky naší země a je na nás jednotlivě, jak se k Zemi chováme. Máme dar pokusit se svůj život upravit jako jednotlivci a pak tedy z toho vyplyne společná síla pro změny k lepšímu. Je čas k vyzkoušení této síly.

Vaše Jana Naděžda - www.svobodnacesta.cz
 

Slavěna na Facebooku

Sledujte Kdo má svátek na Facebooku a budete vědět, kdo z přátel má svátek

 

Pošlete Slavěně přání k svátku e-mailem :)

  
 
loading