10 Břetislav 11 Bohdana 12 Pravoslav 13 Edita Leden
14
15 Alice 16 Ctirad 17 Drahoslav 18 Vladislav
 

14. ledna má svátek

hledat v kalendáři hledat jiné jméno

Radovan

O jméně Radovan

Osobním číslem tohoto jména je 1 – Vůdce, znamená to, že toto jméno k sobě přitahuje mnoho energie. Radovan ví jak má jednat, aby získal na svou stranu ostatní a také ví, jak využívat svou intuici nebo tajemství jiných. Nerad se dělí o úspěch, ale když má vybudované své zázemí, tak dopřeje i ostatním. Bývá spořivý, ale ne celý život, šteří jen po určitou hranici, potom se z něj stane marnotratník a utratí vše do poslední koruny. Jeho kolísavé hospodaření je známé a jeho okolí toho často využívá. Radovan jde vždy vstříc osudu a i když má před sebou překážky, umí je zdolat. Nikdy nepláče nad rozlitým mlékem ani nelituje promarněných šancí, stále se dívá dopředu, ví jak bojovat a vyhrát. V lásce je citlivý a jemný, má pochopení pro problémy své partnerky a vlastní děti dokáže pochopit. Toto jméno je tedy dobré, přijatelné pro každé znamení zvěrokruhu a barva, která mu sedne je zelená.
Jméno slovanského původu, vykládané buď jako "(roz)radovaný" nebo "radost přinášející, radující se", popřípadě "ať obradovává".
Pranostika dne:
  • Svatý Higarius - vyndej saně, schovej vůz!
 
 

Radovan domácky? Třeba Radovánek ... Radovan srbsky? No přece Radovan ...

sms

SMS přání pro Radovana

Pošlete Radovanovi hezké SMS přání k svátku ...

 
 

Karta týdne

Týdenní kartou jsou Meče. Meče naznačují určitá trápení v rozhodování. Může jít o milostný trojúhelník nebo jinak citově zainteresované vztahy. V takových chvílích se člověk rozhoduje těžce, nechceme cítit bolest z rozhodnutí, ani vzít Meč a vztah rozetnout. Meče jsou posilování naší vnitřní síly a druhá strana štěstí. Pokud nepoznáte zármutek, nemůžete si vychutnat období štěstí. Všechny karty jsou ukazatelem Jing a Jang. Tak, jako jsme vyvážení fyzicky, tak i psychicky a tato rovnováha přídělů emocí je v pořádku. Občas a to je i znamením dnešního dne, se nám stává, že určitá strana dostává převahu a my se učíme s tím žít a přijímat i tyto bolesti. Pokud se v dnešním dni musíte rozhodnout, udělejte to, jak nejjemněji umíte a pak si nebudete v budoucnu nic vyčítat. Myslete na to, že takové  dny prožívá denně spousta lidiček na celém světě, nejste v tom sami. Přeji hodně síly, laskavosti a hezký sluníčkový den, co to jen půjde.

Vaše Jana Naděžda - www.svobodnacesta.cz
 

Radovan na Facebooku

Sledujte Kdo má svátek na Facebooku a budete vědět, kdo z přátel má svátek

 

Pošlete Radovanovi přání k svátku e-mailem :)

  
 
loading