13 Lubor 14 Radka 15 Jolana 16 Ludmila Září
17
18 Kryštof 19 Zita 20 Oleg 21 Matouš
 

17. září má svátek

hledat v kalendáři hledat jiné jméno

Naděžda

O jméně Naděžda

Její osobní číslo je 2 - Dobrota, vhodnou barvou je modrá a toto jméno můžeme dát jakémukoliv znamení. Je to dobré jméno, které pomáhá svojí nositelce vyrovnat se s vnitřními rozpory, které většinou ženy postihují. Pomáhá a podporuje v ní jen to dobré, působí pozitivně i na její zdraví a vyvažuje i její touhu po lásce a tlumí její zklamání v jiných lidech. Je to tedy všestranně výhodné jméno, Naděžda se dokáže o sebe postarat i v těch nejtěžších chvílích, které jí osud připraví. Neměla by se však příliš spoléhat na jiné, i když se na svět dívá velmi idealisticky. Málokdo z jejího okolí je pro ni skutečnou oporou a většinou jen ona sama drží pohromadě rodinu, pracovní kolektiv, nebo skupinu kamarádů.
Ruské jméno staroslověneského původu (vzniklo jako doslovný překlad řeckého Elpis). znamená "naděje". Jeho českou, dnes již zcela neobvyklou podobou je Naděje.
 

Naděžda domácky? Třeba Nadina ... Naděžda mad'arsky? No přece Nadinka ...

sms

SMS přání pro Naděždu

Pošlete Naděždě hezké SMS přání k svátku ...

 
 

Karta týdne

Energetické pole společnosti. Energie plyne neustále kolem nás, je všude. Je to naše životní míza. Mají ji úplně všechny osůbky, zvířata, hmyz, ptáci, rostliny apod. Energii nabíjíme svým chováním a tím samým ona nabíjí nás. Proto se stává, že se přes den cítíte nedobře nebo příliš vysílení. Je to o tom, že dostáváte životní mízu ze svého okolí. Pokud je okolí „zničeno“, je i Vaše míza slabá a vyčerpaná. Můžete vyzkoušet, jaké to je, když své okolí začnete chránit: vodu, vzduch, Zemi jako takovou. Tato ochrana energie vzniká od jednotlivců a není možné si říkat: „já za to nemohu“. Jelikož jsme součástí života, jsme i kořínky naší země a je na nás jednotlivě, jak se k Zemi chováme. Máme dar pokusit se svůj život upravit jako jednotlivci a pak tedy z toho vyplyne společná síla pro změny k lepšímu. Je čas k vyzkoušení této síly.

Vaše Jana Naděžda - www.svobodnacesta.cz
 

Naděžda na Facebooku

Sledujte Kdo má svátek na Facebooku a budete vědět, kdo z přátel má svátek

 

Pošlete Naděždě přání k svátku e-mailem :)

  
 
loading