03 Tamara 04 Dalibor 05 Dobroslav 06 Norbert Červen
07
08 Medard 09 Stanislava 10 Gita 11 Bruno
 

7. června má svátek

hledat v kalendáři hledat jiné jméno

Iveta

O jméně Iveta

Osobním číslem tohoto jména je 7 - Tajemnost a Ivety mají vždy kolem sebe jakousi auru", nebo vibrace, které způsobují znejistění jejich okolí. Nikdo přesně neví, čeho jsou schopné a tak si raději od nich udržují odstup. Ivety tedy působí dosti pyšně a nafoukaně, ale je to jen jakýsi obranný reflex. Chtěly by se uvolnit a najít si pro sebe toho pravého, mít kupu dětí a dobré zaměstnání - to jsou jejich sny, jenže málokdy se jim splní. Protože se nikdo v nich nevyzná, jejich okolí jim dává jakousi schopnost realizovat se i v typicky mužských oblastech. Svěřují jim mnohé zodpovědné a těžké úkoly a Ivety se rády stanou nepostradatelnými. Ale když už mají nějaký vliv a moc, těžko se rozhodují a vracejí ke svým ženským povinnostem. Tak se dostávají do konfliktů a nevědí si rady, proto často trpí depresemi, nedoceněním, omezováním a odsuzováním. Ivety by si tedy neměli brát na sebe příliš a být raději méně úspěšnými pracovnicemi, ale omnoho lepšími manželkami a matkami. Toto jméno se hodí pro znamení: Lev, Býk, Panna, Střelec a vhodnými barvami jsou modrá a zelená."
Francouzské jméno německého původu, varianta (zdrobnělina) jména Ivona, ženské podoby k Ivo, tj. "tisový luk", popřípadě "válečník ozbrojený tisovým lukem". Iveta se někdy též vykládá jako francouzská varianta původem hebrejského jména Judita, tj. "židovka".
 

Iveta domácky? Třeba Ivetka ... Iveta španělsky? No přece Yvette ...

sms

SMS přání pro Ivetu

Pošlete Ivetě hezké SMS přání k svátku ...

 
 

Karta týdne

Obdarovávání. Jsme-li připraveni nejen darovat, ale i přijímat vyrovnaným způsobem, jsme připravení pro pochopení vzájemnosti. Některé osůbky to mají tak, že raději obdarovávají, ale sami neumějí přijímat. Jejich reakce na dárek, pozornost a obdarování je: „Ne, děkuji, nechci.“ „Ne, to nemohu přijmout“. Když někoho obdarováváte, máte z toho radost. A tak dopřejte radost i jiným z toho, že můžou obdarovat i oni Vás. Myslete na to, že každý rád dělá radost a naučte se říci: "Ano, děkuji, tvůj dárek mi udělal velikou radost.“ Nebo: „Ano, děkuji, jsem šťastný/á, že jsi na mě myslel/la.“ Dárkem dáváte Vy i jiní najevo, jak je Vám jiná osůbka milá, vzácná, laskavá. A že chcete, aby nadále tento človíček patřil do Vašeho života. Neumění přijímat je zavedeno z výchovy a vnitřního pocitu: „Nic nečekej, nic nedostaneš!, Nebuď lakotný a neber si to! Co si myslíš, že ti někdo bude stále něco kupovat?!“ Je potřeba tyto naučené mechanické odpovědi „vygumovat“ a začít trénovat přijetí. Ale pozor i přijetí má svá pravidla. Vždy je potřeba poděkovat nejen ústy, ale i srdcem.

Vaše Jana Naděžda - www.svobodnacesta.cz
 

Iveta na Facebooku

Sledujte Kdo má svátek na Facebooku a budete vědět, kdo z přátel má svátek

 

Pošlete Ivetě přání k svátku e-mailem :)

  
 
loading