07 Regína 08 Mariana 09 Daniela 10 Irma Září
11
12 Marie 13 Lubor 14 Radka 15 Jolana
 

11. září má svátek

hledat v kalendáři hledat jiné jméno

Denisa

O jméně Denisa

Osobním číslem tohoto jména je 9 - Génius. Denisy dokáží riskovat, ztrácet, získávat, dávat, přijímat a to všechno téměř ve stejné chvíli. Neumí nikdy a nikomu nic odepřít. Stačí, když jde o nějakého blízkého člověka, nebo když jsou dojaté a už přemýšlejí o pomoci, i na vlastní úkor. Denisám nikdo není cizí, ke každému člověku přistupují s otevřenou duší, a i když se zklamou, umějí odpouštět. V práci je to ovšem těžší – zde jsou nedisciplinované, ani nemají vytrvalost k boji s překážkami. Denisy se nedokáží příliš angažovat v ničem jednotvárném, nebo nudném, ony musí mít pocit nebezpečí, riskovat a nikdy je nezajímá výsledek. V lásce jsou však stálé, a když jim partner dokáže svoji lásku, potom mu budou věrně stát po boku i dlouhé roky. Toto jméno je vhodné pro znamení: Ryby, Váhy, Střelec, Vodnář, Kozoroh a vhodnou barvou je zelená.
Původem řecké jméno převzaté z francouštiny, ženská podoba k Denis, Dionýsius, tj. "bůh vína", popřípadě "božské dítě". Českou podobou je Diviška, další přejatou variantou Dionýzka, Dionýzie.
 

Denisa domácky? Třeba Denuška ... Denisa slovensky? No přece Denisa ...

sms

SMS přání pro Denisu

Pošlete Denise hezké SMS přání k svátku ...

 
 

Karta týdne

Energetické pole společnosti. Energie plyne neustále kolem nás, je všude. Je to naše životní míza. Mají ji úplně všechny osůbky, zvířata, hmyz, ptáci, rostliny apod. Energii nabíjíme svým chováním a tím samým ona nabíjí nás. Proto se stává, že se přes den cítíte nedobře nebo příliš vysílení. Je to o tom, že dostáváte životní mízu ze svého okolí. Pokud je okolí „zničeno“, je i Vaše míza slabá a vyčerpaná. Můžete vyzkoušet, jaké to je, když své okolí začnete chránit: vodu, vzduch, Zemi jako takovou. Tato ochrana energie vzniká od jednotlivců a není možné si říkat: „já za to nemohu“. Jelikož jsme součástí života, jsme i kořínky naší země a je na nás jednotlivě, jak se k Zemi chováme. Máme dar pokusit se svůj život upravit jako jednotlivci a pak tedy z toho vyplyne společná síla pro změny k lepšímu. Je čas k vyzkoušení této síly.

Vaše Jana Naděžda - www.svobodnacesta.cz
 

Denisa na Facebooku

Sledujte Kdo má svátek na Facebooku a budete vědět, kdo z přátel má svátek

 

Pošlete Denise přání k svátku e-mailem :)

  
 
loading