07 Veronika 08 Milada 09 Apolena 10 Mojmír Únor
11
12 Slavěna 13 Věnceslav 14 Valentýn 15 Jiřina
 

11. února má svátek

hledat v kalendáři hledat jiné jméno

Božena

O jméně Božena

Tato žena je silným stvořením a i když působí něžně, nebo jemně, není to obětní beránek. Umí se o sebe postarat a řeší nejeden závažný problém za jiné. Umí najít cestu z problémů, poradit si, jak získat podporu pro své plány a ví i to, jak má využívat svoje danosti. Nikdy nebude v pozadí, stále má hromadu nápadů a práce s jejich realizací. Muži po jejím boku působí nevýrazně, nesahají jí ani po kotníky a tak těžko najde toho pravého. Celkově jí ovšem vyhovuje takový stav, raději sní o svém princovi na bílém koni", než aby jej hledala. V duši je romantička, ale láska je jediná slabost v její osobnosti. Jinak je ostrá, silná a schopná. Jejím osobním číslem je 5 - Riziko, tedy je jasné, že se umí o sebe postarat. Toto jméno je vhodné pro znamení: Střelec, Vodnář, Ryby, Blíženci. Vhodnou barvou je modrá."
České jméno, vykládá se jako "bohem (popřípadě darem, údělem) obdařená" nebo "blahoslavená". Považovala se též za českou obdobu jmen Benedikta, Beatrice, Teodora, Beáta.
 

Božena domácky? Třeba Božička ... Božena slovensky? No přece Božena ...

sms

SMS přání pro Boženu

Pošlete Boženě hezké SMS přání k svátku ...

 
 

Karta týdne

Energetické pole společnosti. Energie plyne neustále kolem nás, je všude. Je to naše životní míza. Mají ji úplně všechny osůbky, zvířata, hmyz, ptáci, rostliny apod. Energii nabíjíme svým chováním a tím samým ona nabíjí nás. Proto se stává, že se přes den cítíte nedobře nebo příliš vysílení. Je to o tom, že dostáváte životní mízu ze svého okolí. Pokud je okolí „zničeno“, je i Vaše míza slabá a vyčerpaná. Můžete vyzkoušet, jaké to je, když své okolí začnete chránit: vodu, vzduch, Zemi jako takovou. Tato ochrana energie vzniká od jednotlivců a není možné si říkat: „já za to nemohu“. Jelikož jsme součástí života, jsme i kořínky naší země a je na nás jednotlivě, jak se k Zemi chováme. Máme dar pokusit se svůj život upravit jako jednotlivci a pak tedy z toho vyplyne společná síla pro změny k lepšímu. Je čas k vyzkoušení této síly.

Vaše Jana Naděžda - www.svobodnacesta.cz
 

Božena na Facebooku

Sledujte Kdo má svátek na Facebooku a budete vědět, kdo z přátel má svátek

 

Pošlete Boženě přání k svátku e-mailem :)

  
 
loading