05 Dobromila 06 Vanda 07 Veronika 08 Milada Únor
09
10 Mojmír 11 Božena 12 Slavěna 13 Věnceslav
 

9. února má svátek

hledat v kalendáři hledat jiné jméno

Apolena

O jméně Apolena

Osobním číslem tohoto jména je 1 = Vynalézavost, ale také nervové napětí. Apolena je ženské křestní jméno řeckého původu. Jedná se o českou variantu řeckého jména Apolonie. Jeho význam je „dívka zasvěcená bohu Apollonovi“. Může se vykládat ze slova "apelo"= síla. Apolenky jsou velmi zvídavé, rády poznávají nové věci a neustále hledají, kde mohou být nápomocny. Mají obrovskou moc spojovat se energii života a komunikovat mezi nebem a zemí. Používají svou moudrou mysl, ale také jsou schopné samy sebe vysilovat a nervově se přepínat. Partnerka je to skvělá a věrná, matka milující a dítě trošku svérázné, ale hodné. Síla těchto žen spočívá ve víře v sebe sama. Nemá příliš potřebu si stěžovat. Životní události přijímá, tak jak přicházejí a pouze vyhodnocuje správnost rozhodování. Apolenky nejsou rozmazlené a poživačné. Ba právě naopak jejich hlavním rysem je pokora a láska.
Jméno řeckého původu, vykládá se jako "náležející (zasvěcená) bohu Apollónovi (řecky Apollonios)" nebo "světlodárná". Za českou obdobu jména se někdy považovala Světla.
Pranostika dne:
  • Svatá Apolena bývá v mlze zahalena.
 
 

Apolena domácky? Třeba Polena ... Apolena německy? No přece Apollonia ...

sms

SMS přání pro Apolenu

Pošlete Apoleně hezké SMS přání k svátku ...

 
 

Karta týdne

Energetické pole společnosti. Energie plyne neustále kolem nás, je všude. Je to naše životní míza. Mají ji úplně všechny osůbky, zvířata, hmyz, ptáci, rostliny apod. Energii nabíjíme svým chováním a tím samým ona nabíjí nás. Proto se stává, že se přes den cítíte nedobře nebo příliš vysílení. Je to o tom, že dostáváte životní mízu ze svého okolí. Pokud je okolí „zničeno“, je i Vaše míza slabá a vyčerpaná. Můžete vyzkoušet, jaké to je, když své okolí začnete chránit: vodu, vzduch, Zemi jako takovou. Tato ochrana energie vzniká od jednotlivců a není možné si říkat: „já za to nemohu“. Jelikož jsme součástí života, jsme i kořínky naší země a je na nás jednotlivě, jak se k Zemi chováme. Máme dar pokusit se svůj život upravit jako jednotlivci a pak tedy z toho vyplyne společná síla pro změny k lepšímu. Je čas k vyzkoušení této síly.

Vaše Jana Naděžda - www.svobodnacesta.cz
 

Apolena na Facebooku

Sledujte Kdo má svátek na Facebooku a budete vědět, kdo z přátel má svátek

 

Pošlete Apoleně přání k svátku e-mailem :)

  
 
loading