11 Bohdana 12 Pravoslav 13 Edita 14 Radovan Leden
15
16 Ctirad 17 Drahoslav 18 Vladislav 19 Doubravka
 

15. ledna má svátek

hledat v kalendáři hledat jiné jméno

Alice

O jméně Alice

Jméno Alice má přiřazeno číslo 7 – Tajemnost. Je pro ženu darem, hlavně pokud je narozená ve znamení, které má zemní nebo nebo vodní živel, tedy pro Kozorohy, Panny, Račice, Ryby, Býčice a Štířice. Prináší svým nositelkám zajímavý život, mnoho překvapení, příjemných, ale i různé změny, které je nutí se neustále něčemu přizpůsobovat. Ale přináší jim i dostatek štěstí, intuice a zvědavosti, to všechno jim umožní najít pro sebe správný směr a úspěch. Jen pozor na srdce a lásku – pokud se zamilují do nevhodného muže, příjdou o všechno dobré, co je čekalo, jelikož se obětují a nechají se využívat. Neměli by ste se nikdy k nikomu poutat naplno, úplně, vždycky mít pro sebe alespoň kousek světa, kde budete jen vy samy – potřebujete být svobodné. Potom můžete naplno využívat své nadání, originální myšlenky a plnit si i cestovatelské sny. Vhodnými barvami, které by podtrhly vaši osobnost jsou: modrá, zelená, světlehnědá a fialová.
Jméno nejasného původu a významu, nejčastěji se odvozuje (jako zkrácenina) ze staroněmecké Adelheit (Adelaida), tj. "bytost ušlechtilá, vznešených způsobů, postavy". Někteří hledají původ jména i v řeckém Alethia, tj. "pravdivá".
Pranostika dne:
  • Na den svatého Pavla poutevníka pěkný den - dobrý rok; větrný den - mokrý rok.
 
 

Alice domácky? Třeba Ala ... Alice německy? No přece Alice ...

sms

SMS přání pro Alici

Pošlete Alici hezké SMS přání k svátku ...

 
 

Karta týdne

Týdenní kartou jsou Meče. Meče naznačují určitá trápení v rozhodování. Může jít o milostný trojúhelník nebo jinak citově zainteresované vztahy. V takových chvílích se člověk rozhoduje těžce, nechceme cítit bolest z rozhodnutí, ani vzít Meč a vztah rozetnout. Meče jsou posilování naší vnitřní síly a druhá strana štěstí. Pokud nepoznáte zármutek, nemůžete si vychutnat období štěstí. Všechny karty jsou ukazatelem Jing a Jang. Tak, jako jsme vyvážení fyzicky, tak i psychicky a tato rovnováha přídělů emocí je v pořádku. Občas a to je i znamením dnešního dne, se nám stává, že určitá strana dostává převahu a my se učíme s tím žít a přijímat i tyto bolesti. Pokud se v dnešním dni musíte rozhodnout, udělejte to, jak nejjemněji umíte a pak si nebudete v budoucnu nic vyčítat. Myslete na to, že takové  dny prožívá denně spousta lidiček na celém světě, nejste v tom sami. Přeji hodně síly, laskavosti a hezký sluníčkový den, co to jen půjde.

Vaše Jana Naděžda - www.svobodnacesta.cz
 

Alice na Facebooku

Sledujte Kdo má svátek na Facebooku a budete vědět, kdo z přátel má svátek

 

Pošlete Alici přání k svátku e-mailem :)

  
 
loading